Gyermekre Hangolva Csomag
Gyermekre Hangolva Alapok és Plusz kurzus egyben.
A Gyermekre Hangolva Csomag az Alap és a Plusz kurzus teljes tartalmát foglalja magában.
Az Alapok kurzus a játék- és motiváció alapú, gyermekre hangolódó stílusú, szenzoros integrációs szemléletű szociális kommunikációs fejlesztés alapjait fedi le.
Neked szól, ha gyermeked vagy tanítványod nehézségei a kommunikáció, a figyelem, a kapcsolódás, a rugalmasság, illetve a beilleszkedés területein vannak. Segítségedre lesz, hogy könnyebben megértsd gyermeked, az ő nehézségeit, hogy a leghatékonyabban és örömtelien legyél képes kapcsolódni hozzá, támogatni a fejlődését.
A Plusz kurzus A Gyermekre Hangolva Plusz kurzus az Alapok folytatása. További területeket vesz végig (pl. rugalmatlanság, nehézséget okozó viselkedések, kommunikációs szándék erősítése, barátkozás, fejlődés hullámzása stb.). Kolléganőmmel együtt eljátszunk helyzeteket, hogy szemléltessük a megoldást.
Az oktatód
Barbara 2002 óta foglalkozik autizmusban érintett gyermekekkel. Több száz gyermekkel töltött több ezer terápiás órát Magyarországon és külföldön egyaránt. Gyógypedagógiai tanulmányait követően Amerikában végezte el a 1,5 éves Son-Rise képzést, ami megalapozta a játékalapú, motivációközpontú hozzáállását. Majd Angliában tanult szenzoros integrációt a HANDLE képzés keretében. Ez a képzés teljesen új látásmódot hozott életébe. Gyermekek szenzoros nehézségeinek felismerése még inkább gyermekközpontúvá tette fejlesztési stílusát. Két éven keresztül konzultációkat folytatott Kat Houghtonnal, egykori Son-Rise tanárával, aki eredeti végzettségét tekintve pszichológus. Kattől a fejlesztés fejlődéslélektani megközelítését tanulhatta. Személyiségfejlesztés terén NLP, Személyiségfejlesztő coaching és az Option módszer elemei adtak nagyon sokat Barbara munkájához a szülők és szakemberek segítése során, valamint saját fejlődédéhez, hogy mindenkoron önmaga legjobbját tudja adni azoknak, akik szintén a gyermekre hangolódás útját kívánják járni.
Tanmenet
-
StartAmikor a gyermek nem képes figyelni (2:17)
-
StartZárt tevékenységek megnyilvánulási formái (3:36)
-
StartMit tehetek, ha a gyermek zárt? (11:52)
-
StartÉrzékenység, szenzoros ingerek (16:22)
-
StartSajátélményű gyakorlat – zavaró szenzoros ingerek (10:59)
-
StartSajátélményű gyakorlat – zártság vizualizáció (10:43)
-
StartHozzáállás zártság esetén (7:43)
-
StartElmélyítő kérdések
-
StartTevékenységek, amiket most meg tudsz tenni