Figyelem-, szenzoros és alvászavarom megélése, megértése
Reflektálás a szenzoros érzékenységekkel kapcsolatos megéléseimre, gyermekkorom kihívásaira autizmusban érintett gyermekeket segítő szakemberként
20 éve munkálkodom autizmusban érintett gyermekekkel. Képzéseim, majd a munkám során rengeteget tanultam önmagamról is. Tanulmányaim nagy része adott egy olyan szemüveget, amin keresztül érzékenyen észre lehet venni a gyermek jelzésit és azt, hogy mit kommunikál a viselkedésével. Ezen a szemüvegen keresztül figyelve magam és emlékezve gyermekkoromra egyre több dolgot értettem meg mindabból, amit manapság nehézségnek, kihívásnak, „problémának” tartanak. Rengeteg szakemberhez vittek el szüleim, de diagnózist nem kaptam semmire. Akkoriban még azok a nehézségek, amik nekem voltak nem ütötték meg a diagnosztika mércéit. Ha ma lennék gyerek, a figyelemzavar biztos diagnózis lenne. Figyelemzavaromhoz különféle egyéb nehézségek is társultak: pl. a szenzoros feldolgozás zavara és jelentős alvászavar. Zavarból volt bőven😊 amikkel nem mindig volt könnyű együtt élni. Viszont nélkülük nem érteném a gyerekeket, akiknek segítek.
Ebben a folyamatosan bővülő gondolatcsokorban azokra a kihívásokra, nehézségekre, élethelyzetekre, tünetekre szeretnék reflektálni, amikkel a gyerkőcöket nevelő szülők - akikkel munkálkodom - gyakran találkoznak. Egy-egy gondolatkör során írok majd a megélő gyermek vagy felnőtt oldaláról (mi volt a saját tapasztalatom) és reflektálok rá, mint szakember.
A gondolatcsokor a feliratkozástól számított 7 napon keresztül díjmentesen érhető el. Majd pedig havi előfizetésessel működik, aminek bevételét alapítványunknak, a KapCsoda Alapítványnak ajánlom fel. (A regisztrációkor a rendszer kéri a bakkártya adatokat, de amennyiben nem tartasz velünk tovább, a 7. nap előtt le lehet mondani a regisztrációt a saját fiókon belül. Ilyenkor nem kerül pénz levonásra).
Az oktatód
Barbara 2002 óta foglalkozik autizmusban érintett gyermekekkel. Több száz gyermekkel töltött több ezer terápiás órát Magyarországon és külföldön egyaránt. Gyógypedagógiai tanulmányait követően Amerikában végezte el a 1,5 éves Son-Rise képzést, ami megalapozta a játékalapú, motivációközpontú hozzáállását. Majd Angliában tanult szenzoros integrációt a HANDLE képzés keretében. Ez a képzés teljesen új látásmódot hozott életébe. Gyermekek szenzoros nehézségeinek felismerése még inkább gyermekközpontúvá tette fejlesztési stílusát. Két éven keresztül konzultációkat folytatott Kat Houghtonnal, egykori Son-Rise tanárával, aki eredeti végzettségét tekintve pszichológus. Kattől a fejlesztés fejlődéslélektani megközelítését tanulhatta. Személyiségfejlesztés terén NLP, Személyiségfejlesztő coaching és az Option módszer elemei adtak nagyon sokat Barbara munkájához a szülők és szakemberek segítése során, valamint saját fejlődédéhez, hogy mindenkoron önmaga legjobbját tudja adni azoknak, akik szintén a gyermekre hangolódás útját kívánják járni.
Tanmenet
-
StartValami baj lehet velem
-
StartAlvási nehézségeim és ami segített
-
StartAmikor fájdalmas a szemkontaktus
-
StartEgyensúlyrendszer és a hányinger
-
StartA beszélgetés és saját gondolataim kommunikálása gyakran szorongató élmény volt
-
StartSosincs vége a műszaknak
-
StartAz a fránya hangoskodás
-
StartRögzítés
-
StartRögzítés - folytatás
-
StartRögzítés - folytatás/2
-
StartKörülhatárolók